Program 2021. szeptember 1. 08:00

Szeptemberi programok a városi könyvtárban

Szeptemberi programok a városi könyvtárban
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár programajánlója a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Szeptember 2., csütörtök 17 óraOriskó Norbert: A természet vadvirága című könyvének bemutatója az ünnepi könyvhét alkalmából. A kötet Petőfi Sándor születésének közelgő 200. évfordulójára jelent meg. A könyvet bemutatja és a szerzővel beszélget: dr. Tarjányi József.

Szeptember 7., kedd 17 óraA XXII. Libafesztivál programsorozatához kapcsolódva vendég Dragomán György író, Főzőskönyv című kötetének bemutatójával.

Szeptember 16., csütörtök 17 óraMegkésett emlékezés Rejtő Jenőre születésének 115. évfordulója alkalmából, a városi könyvtár és a közművelődési egyesület szervezésében. Megtalált világok, avagy a népszerűség jelentései címmel dr. Luchmann Zsuzsanna tart előadást. Közreműködik: Kerpits Miklós előadóművész.

Szeptember 18., szombat 9.30 
A XI. Virágos Félegyházáért mozgalom díjátadó ünnepsége a könyvtár udvarán, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében.

Szeptember 21., kedd 10 óra
Kibővített Betűbölcsi (baba-mama klub) az anyatej világnapja alkalmából.
Előadók: Palásti Gyöngyi gyógy- és sportmasszőr, KoroKan és KoroKanKismama masszőr, csecsemő- és növekvőgyermek-masszázs oktató; Vidács Tímea védőnő, Kriston Intim Torna tréner. A program a Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat, a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete és a városi könyvtár szervezésében valósul meg.

Szeptember 21., kedd 17 óra


Babits Mihály könyöklős portréja
Szerző: Székely Aladár


Babits Mihály: A magyar jellemről
Előadó: Juhász István ny. gimnáziumi tanár.

Szeptember 22., szerda 15 óra – Felsőtemető
Temetői megemlékezés Holló László, Porst Kálmán és Pásztor Ferenc sírjánál, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében.

Szeptember 23., csütörtök 17 óra
Kirják Miklós grafikus, festőművész kiállítása.
A tárlatot dr. Feledy Balázs művészeti író nyitja meg.

Szeptember 30., csütörtök 10-15 óra
Mesefelolvasó nap a népmese napján általános iskolások részére.
Előzetes bejelentkezés szükséges, amely szeptember 24-éig tehető meg.

Szeptember 30., csütörtök 17 óra


Fotó: Testnevelési Egyetem


Folytatódik a Félegyházáról indultak… helytörténeti beszélgetések előadás-sorozat, amelynek vendége dr. Tóth Ákos, a Testnevelési Egyetem címzetes egyetemi tanára, korábbi úszó szövetségi kapitány. Beszélgetőtárs: dr. Tarjányi József, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tiszteletbeli tagja.

A könyvtár nyitvatartása augusztus 30-ától:

hétfő: zárva
kedd, péntek: 8-17 óra
szerda, csütörtök: 12-17 óra
szombat: 8-12 óra
   

Kövessen minket a Facebookon is!