Sport 2014. október 19. 17:00

Négy góllal győzött a Kiskunfélegyházi HTK

Megőrizte vezető helyét, sőt a nagybaracskai Híd SC szabadnapja miatt 6 pontosra növelte előnyét a megyei I. osztályban a Kiskunfélegyházi HTK. Az együttes hazai pályán a Kiskunmajsát győzte le 4-0-ra. A mérkőzés a 2. félidőben dőlt el, amikor is három gólt szerzett a félegyházi csapat.

A találkozót ellentétes előjelekkel várhatták a csapatok. A bajnoki éllovas Kiskunfélegyházi HTK az előző körben Tiszakécskén szenvedett váratlan vereséget, míg a Kiskunmajsa a 2. helyezett Híd SC-t győzte le hazai pályán 2-0-ra.

A mérkőzés esélyese ennek ellenére a KHTK volt, a két együttes között ugyanis 14 pont volt a különbség a táblázaton.

A találkozó küzdelmes 1. félidőt hozott, a helyzetekből sokáig nem született gól.

A 35. percben végül megtört a jég, Balog Szabolcs Marcell előnyhöz juttatta a félegyháziakat. (1-0)

A szünetig nem változott az állás, így nyílt maradt a mérkőzés.

A 2. félidőre nem vett vissza a tempóból a KHTK, sőt tovább fokozta azt. Alig telt el 6 perc, amikor is Csurka Ádám tört be a bal szélről és higgadtan a hosszú sarokba lőtt. (2-0)

A biztos vezetés tudatában lendületben maradtak a félegyháziak, már a labda kihozatalban megzavarták a majsai csapatot.

A helyzetek végül a 71. percben értek újabb góllá. Ekkor Balog Szabolcs Marcell jobb oldalról beindulva okosan pörgetett a kapuba. (3-0)

A mérkőzés végén Szabó Tamás is feliratkozott a góllövők közé. Egy szerencsés szabadrúgás után alakult ki a 4-0- ás végeredmény. (4-0)

A Kiskunfélegyházi HTK a találkozó összképe alapján ilyen arányban is megérdemelten győzött és megőrizte első helyét a bajnokságban.

Bács-Kiskun Megyei I. 10. ford.

Kiskunfélegyházi HTK- Kiskunmajsa FC (1-0) 4-0

gólszerzők: 35. p. Balog Szabolcs Marcell, 51. p. Csurka Ádám, 71. p. Balog Szabolcs Marcell, 90. p. Szabó Tamás