Kultúra 2021. szeptember 4. 10:00

A természet vadvirága, Petőfi

Képgaléria
A természet vadvirága, Petőfi
Szeptember 2-án, csütörtökön a 92. ünnepi könyvhéten mutatták be a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban Oriskó Norbert: A természet vadvirága című kötetét. A szerzővel dr. Tarjányi József, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tiszteletbeli tagja beszélgetett.

Az érdeklődők az első olyan könyvvel ismerkedhettek meg, ami Petőfi Sándor közelgő 200. születésnapjára készült el. A Felvidéken, Galántán élő író korábban az Ifi Magazinban, a Szabad Újságban és a Felvidék.ma hírportálon megjelent írásait gyűjtötte össze. Az informatikusként dolgozó szerző számítástechnikai tudását használta fel, hiszen többek között összesítette, melyik településen hány verset írt Petőfi, naponta átlagosan hány sort vetetett papírra évente. A könyvbemutató minden részvevője egy-egy dedikált kötettel térhetett haza.
     

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek