Helyi hírek 2014. október 20. 19:30

Móra Istvánra emlékezik szülővárosa

Móra Istvánra emlékezik szülővárosa
Móra István előtt tiszteleg Kiskunfélegyháza városa és a Móra Emlékbizottság, születésének 150. évfordulója alkalmából.

Október 21-én, kedden, 17 órakor a városi könyvtárban Móra István Versek című kötetét Kapus Béláné, a Móra Emlékbizottság ügyvezető elnöke mutatja be. Közreműködik: Podmaniczki Kinga és Izer Klaudia, a Constantinum Intézmény diákjai.

Október 24-én, pénteken 10.30-kor Móra István szülőházánál, a Deák Ferenc utca 18. szám alatt emlékezik a költőre Kállainé Vereb Mária, a könyvtár és művelődési központ igazgatója. Móra István Apáméknál című költeményét Bogdán Katalin főiskolai hallgató mondja el.
Délben leplezik le a Móra István tiszteletére állított emléktáblát a Constantinumban. Köszöntőt mond Mindák József, ma Constantinum Intézmény vezetője. A költő Félegyházán című versét Izer Klaudia, az iskola diákja adja elő.


A könyvtárban a Móra család levelezéséből nyílik kiállítás 13 órakor. Bevezeti dr. Laczkóné Szabó Klára, a Móra Emlékbizottság tagja.
 

Kövessen minket a Facebookon is!