Sport 2021. szeptember 11. 12:20

Jubilált a Lúdas Matyi sakkverseny

Képgaléria
Jubilált a Lúdas Matyi sakkverseny
Szép számú nevezőt vonzott a 10. Lúdas Matyi sakkverseny, amit hagyományosan a Pince 72” Sakk Klub és a KHTK Sakk Szakosztálya rendezett meg a libafesztivál keretein belül. A versenyen összesen 38 sakkozó ült asztalhoz, akik gyermek és felnőtt kategóriában mérték össze tudásukat.

A megmérettetésnek a Korona utcai klubház adott otthont szeptember 11-én. A gyülekezőt követően az Integrál Zrt. képviselője, Báthori István nyitotta meg a versenyt. Ezt követően Nagy György, a Pince 72” Sakk Klub vezetője és Tanács István, a KHTK Sakk Szakosztályának vezetője köszöntötte a megjelenteket.

A versenyszabályzatot Kemény Csaba versenybíró ismertette.

A többségében amatőr játékosok felnőtt és gyermek mezőnyben játszottak. A félegyháziak mellett Korondról is érkeztek versenyzők.

 

A sakkversenyen 38-an játszottak, 22-en a felnőtt és 16-an a gyerek csoportban.

Eredmények:

Felnőtt:

1. Retkes Péter 6,5 pont

2. Salánki Endre 5,5 pont

3. Kurucz Gergely 5 pont

 

Felsős fiú:

1. Polgár Márk 5,5 pont

2. Tamás Gergő 5,5 pont

3. Szögi-Ződi Ferenc 5 pont

 

Felsős lány:

1. Csikai Zsuzsanna 5 pont

2. Buzder-Lantos Sára 4 pont

3. Csikai Gabriella 3 pont

 

Alsós csoport:

1. Szabó Bence 4 pont

2. Beke Noel 3 pont

3. Buzder-Lantos Csanád 3 pont

 

Információ: Kemény CsabaG. Z.
    

Kövessen minket a Facebookon is!