Kultúra 2021. szeptember 11. 20:25

Móra Ferenc nyomában

Képgaléria
Móra Ferenc nyomában
Kellemes időben sétálhatták végig az érdeklődők a Móra Ferenc nyomában elnevezésű városnéző programot a XXII. Kiskunfélegyházi Libafesztivál programelemeként.

Móra Ferenc Félegyháza szülötte, költő, író, újságíró, muzeológus életének fontos állomásain keresztül vezetett a városi séta. Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatója kalauzolta körbe a kíváncsi vendégeket, a város híres díszpolgára életének meghatározó állomásain, mint például: a Daru utcába, ahol
Móra szülőháza állt, vagy a Zrínyi utca sarkán található mellszoborhoz, majd a róla elnevezett gimnázium épületéhez, amelyet követően a Béke-téren álló Sarlós Boldogasszony Templom volt az állomás. Innen a Móra-téren elhelyezett egész alakos szoborhoz vezetetett az út. Végezetül, a Móra Ferenc utcai, szülői
háznál fejezték be a kalandozást.

V. B. 
   

Kövessen minket a Facebookon is!