Helyi hírek 2021. szeptember 15. 17:00

Elsősegélynyújtásból is jeleskedtek a mórás diákok

Képgaléria
Elsősegélynyújtásból is jeleskedtek a mórás diákok
Szeptember 10-12. között zajlott Békéscsabán a 49. Országos Elsősegélynyújtó Verseny országos döntője, amelyben Fehér Csenge (9/D) és Busa Jázmin (9/D) személyében két mórás gimnazista diák is képviseltette magát.

40 csapat közül a „Vörös ötös” névre keresztelt csapatukkal az előkelő negyedik helyezést sikerült megszerezniük. A gimnazista fiataloknak komoly testi és szellemi feladatokat kellett teljesíteni, amelyeket mentőorvosok, orvosok kísértek figyelemmel és értékeltek szakértelmükkel.A diákoknak a mérgezéstől a bokaficamig, a cukorbetegségben szenvedő ember rosszullétén át az asztmarohamig mindent fel kellett tudni ismerniük, a szituációk mérlegelése után pedig cselekedniük. Csenge és Jázmin szerényen csak ennyit fűzött hozzá az eredményük értékeléséhez: „Szeretnénk köszönetet mondani azoknak, akik segítettek, biztattak, és elsősorban bíztak bennünk.”
     

Kövessen minket a Facebookon is!