Kultúra 2021. szeptember 21. 16:00

Átkelők a túlvilágra

Átkelők a túlvilágra
Szeptember elején nyílt meg a Cifrapalotában az Átkelők a túlvilágra - Két gepida temető a Közép-Tisza mentén című régészeti kiállítás.


A kiállított anyag a Kecskeméti Katona József Múzeum és a szolnoki Damjanich János Múzeum, két, a közelmúltban feltárt kiemelkedő gepida temető leletanyagából és szakmai eredményeiből áll össze.Tiszapüspöki 95 temetkezése és Tiszaug 194 feltárt sírja kiemelkedően reprezentálja az 5. század második felétől a 6. század közepéig a gepida királyság népességét. A két temető anyaga remekül kiegészíti egymást, mind időben, mind térben. Rámutat a korszak etnikai sokszínűségére, a népvándorlás korának globális kapcsolatrendszerére.Mindkét temető számos új adattal járult hozzá a gepida viselet és a temetkezési szokások pontosabb megismeréséhez, amely több rekonstrukció formájában jelenik meg a tárlaton. A kiállítás egyedi eleme a 4 hiteles arcrekonstrukció, amelyek elsőként mutatják meg a nagyközönségnek, hogy néztek ki a korszak emberei.A tárlat 2022.január 30-áig látogatható.
    
Fotó: A
Cifrapalota Facebook-oldala
   

Kövessen minket a Facebookon is!