A jókedv mindenre orvosság
Franciska néni a vendéglátás és a mókázás ikonja a városunkban. A humor épp olyan meghatározó tényező az életében, mint a munkájában tanúsított szakértelme és precizitása. A szakmájában eltöltött több évtized alatt számos felszolgáló került ki kezei alól, akik azóta is büszkén mesélik Franciska nénihez fűződő kedves történeteiket, szeretettel gondolnak vissza a szépkorú hölgy jótanácsaira, fortélyaira.
Korai éveiben megannyi nehézség árnyékolta be életét. Csupán hároméves volt, amikor az édesanyja meghalt, majd a Szent István Templomban harangozóként dolgozó édesapja készítette fel az életre. A hat elemi iskolai év után négy év polgári következett az apácáknál, a zárdában. Mint mondja, nagyon szigorú nevelésben részesült, korán el kellett kezdenie dolgozni. Még csak tizenhét éves volt, amikor munkát kapott a Molnár könyvkötőnél. Nem sokkal később talált rá az örök szerelem, a vendégátás, és a férje személyében. A Takács-féle vendéglátóban kezdett felszolgálóként, utána a Kiskunsági Étteremben dolgozott. Közben folyamatosan képezte magát, végül szakoktatói vizsgát is tett. Néhány évvel később felkérték vezetőnek a Csillag Vendéglőbe, ahonnan harminchat év után vonult nyugdíjba.
Férjével egy lánygyermekük született. Az életvidám, sugárzó személyiségű szépkorú asszony rendkívül büszke unokáira is. Egyikük a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ munkatársa, testvére pedig egy kutatóintézetben dolgozik.
V. B.