Kultúra 2021. szeptember 23. 09:00

Babits, a magyar jellem

Képgaléria
Babits, a magyar jellem
Juhász István nyugalmazott gimnáziumi tanár "Babits Mihály, a magyar jellemről" címmel tartott előadást a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Első gondolatként a költő fontos gondolatát idézte: Nekünk dolgunk most a kicsi hazában, hogy naggyá legyünk mindenben. Miben lehetünk nagyok? Tudományban, művészetben és sportban. Ezeken a területeken korábban is teremtettünk már értéket.

Babits nagyon művelt és korrekt ember volt. Nem volt jellemző rá semmiféle féltékenység, kicsinyesség. Az irodalom minden területén klasszikus értéket alkotott. Nagyszerű tanulmányokat, esszéket írt, remek versesköteteket hagyott ránk. Megírta az európai szépirodalom történetét. Az irodalmi Nobel-díj aspiránsa volt. Ha valaki megérdemelte volna ezt a díjat, akkor az ő volt zárta előadását Juhász István.
   
Fotó: Fantoly Márton

    

Kövessen minket a Facebookon is!