Helyi hírek 2021. szeptember 23. 14:00

Mórás siker az „Édes anyanyelvünk” megyei döntőjében

Mórás siker az „Édes anyanyelvünk” megyei döntőjében
Szeptember 16-án rendezték meg Baján az Édes anyanyelvünk nyelvtanverseny megyei döntőjét. A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnáziumot Cseklye Balázs, 10. A-s tanuló képviselte a nyelvhasználati versenyen.

Kiválóan teljesített az írásbeli fordulóban, ahol a szófajok, toldalékok, mondatrészek és a szókincs témaköréből kapott feladatokat. A szóbeli részben háromperces vitaindító beszédet rögtönzött koronavírus témakörben. Balázs elméleti tudásával, választékos szókincsével és figyelemfelkeltő stílusával lenyűgözte a zsűrit, így egy bajai 12-es lány mögött második helyen végzett. Ezzel továbbjutott a Sátoraljaújhelyen megrendezendő országos döntőbe. Felkészítő tanára: Kapusné Iván Orsolya.
   

     

Kövessen minket a Facebookon is!