Kultúra 2021. október 2. 10:00

Közös meseolvasással ünnepelték a Népmese napját

Képgaléria
Közös meseolvasással ünnepelték a Népmese napját
Szeptember 30-a Benedek Elek, a híres mesemondó születésének napja, amely egyben a Népmese napja is. Évekkel ezelőtt Kiskunfélegyháza is csatlakozott ahhoz a kezdeményezéshez, amelyet a népmesék népszerűsítésére, fennmaradására hoztak létre. Ennek a támogatására a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban minden évben mesefelolvasó napot tartanak. A tavalyi esemény a pandémia miatt elmaradt, de idén annál többen jelentkeztek.

Az előzőleg kiírt felhívásra az általános iskolás korosztályt várták, akik nem csak hallgathatták a meséket Regéczi Márta és Balog Enikő gyermekkönyvtárosok tolmácsolásában, hanem a bátrabbak egymásnak is elmondhatták, felolvashatták kedvenc népmeséjüket, történetüket.

V. B.

    

Kövessen minket a Facebookon is!