Kultúra 2021. október 7. 08:00

Könyvtársarok – A magyar festészet napjára

Könyvtársarok – A magyar festészet napjára
2002 óta civil kezdeményezésre hazánkban rendszeresen megünnepeljük a magyar festészet napját október 18-án. Azért ezen a napon, mert ekkor tartjuk Szent Lukács evangélista névnapját, aki a hagyomány szerint a római Santa Maria Maggiore-bazilikában őrzött Mária-kép alkotója, ezért a középkorban a festők védőszentjükül választották.

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár programokkal készül az ünnepre.Október 19-én, kedden 17 órakor mutatja be A Napútfestő, Csontváry című egyszemélyes színpadi művét Szűts Tamás szobrászművész.


Vereb István és Szűts Tamás

A zenei betéteket Vereb István komponálta. Köszöntőt mond Csányi József polgármester.Fotó: Illusztráció

Október 21-én, csütörtökön 17 órakor állandó kiállítás nyílik a könyvtár kamaratermében. Egyrészt azokból a festményekből, amelyeket az elmúlt évtizedekben ajándékba, letétbe kapott az intézmény, másrészt a félegyházi születésű dr. Dósai László István ügyvéd magángyűjteményéből, amelyet végakaratában a bibliotékának adományozott. Köszöntőt mond Kállainé Vereb Mária nyugalmazott könyvtárigazgató, a kiállítást Rosta Ferenc alpolgármester nyitja meg.Fotó: Kirják Miklós alkotásai

Október 22-éig még látogatható Kirják Miklós kortárs festőművész kiállítása, a sajátos csendéletei, varázslatos természetképei és tárgyak közé helyezett önarcképei.Fotó: 2019. s
zeptember 19-én, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár Hattyúház termében mutatták be a Bodor Miklós festőművész és grafikus alkotásaiból megjelent albumot

2018 óta egész évben nyitvatartási időben megtekinthető a Hattyúház belső folyosójának falán elegáns megjelenítésben 35 Bodor Miklós-grafika, amelyben ex librisek, kiskunsági útszéli keresztek, Madonnák kaptak képi formát, jellegzetes stílusban.
    

Kövessen minket a Facebookon is!