Sport 2021. október 12. 09:00

Kiskunfélegyházi K1 és Kick-box sikerek

Képgaléria
Kiskunfélegyházi K1 és Kick-box sikerek
A Kiskunfélegyházi Harcművészeti Sportegyesület fiatal harcosai a nyári felkészülést követően több versenyen is megmérettették magukat, amelyeken szép sikereket értek el.

Az eredményekről Nagy Krisztián egyesületi elnök számolt be:

A mindössze 17 éves Biró Krisztina részt vett Budapesten szeptember 17-19. között a 26. Magyar Kick-box Világkupán. Kriszti élete első nemzetközi versenyén kemény csatában küzdött meg 3x2 percben rutinos izraeli ellenfelével, akivel szemben pontozásos vereséget szenvedett. Csüggednie azonban nincs oka, mivel a győzelemhez nagyon kevés kellett volna.

Emellett Baján rendezték meg a WFC Hungary Nemzetközi K1 Bajnokságot, amelyen a KHSE harcosai, Sikár Nóra, Nemcsok Fanni, Mák Zsombor K1 és K1 light kategóriában, Máté Ádám pedig K1 light kategóriában indult el. A 16 éves Sikár Nóra K1 kategóriában bronzérmet nyert.  A 9 éves Nemcsok Fanni és a 13 éves Mák Zsombor is 2 ezüst és 1 bronzérmet nyertek, mivel 2 súlycsoportban és 2 kategóriában léptek kötelek közé. A 17 éves Máté Ádám mindössze 2 hónapja kezdett el thai bokszolni, azonban mi sem bizonyítja tehetségét, hogy élete első versenyén II. helyezést ért el.

Végezetül Csongrádon, a Kick-box Utánpótlás Magyar Bajnokságon Biró Krisztina is szép eredményt ért el október 2-án, ugyanis felállhatott a dobogó harmadik fokára. Szeptember 4-én, Pécsett pedig a Nagy András muay thai emlékversenyen vett rész Biró Krisztina és Máté Ádám. Máté Ádám első helyezést, Biró Krisztina második helyezést ért el.

Felkészítők: Czakó Ervin, Sándor Ferenc, Nagy Tibor és Nagy Krisztián.


Kép, információ: Nagy Krisztián

G. Z.
   

Kövessen minket a Facebookon is!