Helyi hírek 2021. október 14. 18:20

Élelmezési és egészségnap a Mezgében

Képgaléria
Élelmezési és egészségnap a Mezgében
Izgalmas programokkal ünnepelték az Élelmezési világnapot a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégiumban, október 14-én. Ezt a tematikus napot minden évben az október 16-i Kenyér világnapjához igazítják, amikor az intézmény dolgozói, illetve diákjai közös elfoglaltságokat szerveznek az egészséges táplálkozás népszerűsítésére.

– A Mezgében évek óta megrendezzük az Élelmezési világnapot, amely az egészséges táplálkozás és a környezettudatos életvitel jegyében telik. Az eseményt az élelmezési munkaközösség, és az élelmiszeripari tanulmányokat folytató osztályok összefogásával valósítottuk meg. Ehhez kapcsolódóan kiírtunk egy rajzpályázatot is, amelyre az intézményünkbe járó diákok rajzait vártuk. A mai napon – a biztonsági óvintézkedések miatt – előrecsomagolt élelmiszereket osztottunk ki: a Félegyházi Tej Kft. joghurtokat ajánlott fel, amelyhez müzlivel és friss gyümölcsökkel járult hozzá iskolánk. Az osztálytermeinkben különböző nevelési célzatú vetélkedőket, mézkostólót, cukrászműhely-látogatást, közös zenélést, mandalaszínezést szerveztünk. A tornatermünkben pedig sor- és csapatversenyeket tartottunk – számolt be Kiss-Feketéné Bodor Barbara szakmai igazgatóhelyettes.

V. B.
  
Fotó: Fantoly Márton
     

Kövessen minket a Facebookon is!