Sport 2021. október 16. 18:15

Magabiztos győzelem

A Városföldi SE legyőzése sem okozott gondot hazai pályán a Kiskunfélegyháza II. labdarúgócsapatának. A listavezető félegyháziak a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjában 2-0-ra megverték ellenfelüket, így jó helyzetből várhatják az őszi szezonhajrát.

Legutóbb Csolyóspáloson gólnélküli döntetlenre végzett a Kiskunfélegyháza II., így hazai pályán mindenképpen javítani szeretett volna első helye megtartásáért.

A Városföldi SE nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, annak ellenére sem, hogy csak a középmezőnyben foglalt helyet.

A napsütéses időben megtartott mérkőzést a Félegyháza II. kezdte jobban és a fölény góllá is érett a 9. percben, amikor is Szabovik György vette be a vendégkaput. (1-0)

Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a találkozó, sőt az első félidő utolsó percében a gólszerzéshez is nagyon közül került a Városföld, de az ajtó-ablak helyzet kimaradt.

A fordulás után több félegyházi helyzet teremtődött, a szögletek egyikéből pedig Sánta Dávid fejelt szép gólt, amivel kettőre nőtt a különbség.

A 72. percben a mérkőzés is eldőlt, a vendégek Fekete Dávid kiállítását követően tíz emberre fogyatkoztak és a lefújásig helyzetig sem jutottak.

A Kiskunfélegyháza II. magabiztosan nyert és október 24-én, 14:30-kor a Kiskunmajsai FC ellen fejezi be az őszi idényt.

Értékelés:

Tóth István (edző, Kiskunfélegyháza II.):

– Remekül kezdtük a mérkőzést, az első negyedórában uraltuk a játékot, a Városföld ki se jött a saját térfeléről. Utána jött egy hullámvölgy, de a félidőben rendeztük a sorokat és onnantól kezdve magabiztos játékkal rukkoltunk elő. Készülünk a jövő heti rangadóra a Majsa ellen. Hosszú veretlenségi sorozatunk van hazai környezetben és ezt szeretnénk továbbvinni.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 9. ford., 10. 16.
Kiskunfélegyháza II. – Városföldi SE 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Szabovik György 9. p., Sánta Dávid 55. p.

Piros lap: Fekete Dávid 72. p. (Városföld)