Sport 2014. október 25. 17:34

Félegyházi atléták nyerték a Mészáros Gyula-emlékversenyt

A Darvas Kupa után a 22. Mészáros Gyula-emlékversenyt rendezték meg a Darvas József Általános Iskolában. A versenyen a kiskunfélegyházi felső tagozatos atléták mellett Szolnok és Kecskemét legjobbjai küzdöttek a pontokért, az érmekért.

Mészáros Gyula a Darvas József Általános Iskola alapító tagja volt. Előbb testnevelőként, majd közművelődési igazgatóhelyettesként dolgozott. Aktív szerepet vállalt iskolai, városi és megyei sportversenyek szervezésében, rendezésében. Alapítója és elnöke volt a Petőfi Lakótelepi Sport Egyesületnek. Haláláig dolgozott a Kiskunfélegyházi Honvéd SE atlétikai szakosztályában.

A legendás tanár emlékére megrendezett tornát idén a félegyháziak első csapata nyerte 556 ponttal, az ezüstérmet a 298 pontot szerzett kecskeméti gárda vehette át. A dobogó fokára a 197 pontot elérő szolnokiak állhattak, negyedik lett a félegyháziak második csapata 124 ponttal.