Kultúra 2014. október 25. 21:40

Kiállítással zárult a Móra István-megemlékezés

Képgaléria
Kiállítással zárult a Móra István-megemlékezés
Kiállítással, a Versek című kötet bemutatásával, baráti-, családi találkozóval ért véget a Móra István születésének 150. évfordulója kapcsán megtartott rendezvénysorozat a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A vendégeket köszöntötte Kállainé Vereb Mária és dr. Laczkóné Szabó Klára, a Móra Emlékbizottság tagjai. Az író kötetét Kapus Béláné Móra-kutató ismertette, aki egy-egy példánnyal megajándékozta a családtagokat és a megemlékezés főszervezőit is.

Jenesné Móra Zsuzsa az év elején sok eredeti dokumentumot, fényképet és a család teljes levelezését – amelyet korábban édesanyja őrzött - a városnak adományozta. Többek között ezek láthatóak a Hattyúházban megnyílt kiállításon. A paravánokon a család leszármazottainak: Burghart Ferenc és Tolnai Tibor fotói jelennek meg. Az alkotásokat a fotóművészek a városnak adományozták.

A Móra-emlékévek eseményeit képösszeállítások összegzik.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!