Sport 2021. október 25. 09:00

Győzelemmel zárta az évet a Kiskunfélegyháza II.

Rangadó keretében fogadta a Kiskunmajsa labdarúgócsapatát a Kiskunfélegyháza II. október 24-én, a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjában. A Kiskunfélegyháza II. idei utolsó bajnokiját játszotta, a jövő heti záró fordulóban ugyanis szabadnapos lesz. Az évbúcsú jól sikerült, a Kiskunfélegyháza II. 2-1-es győzelmet aratott.

Listavezetőként várhatta a negyedik helyezett Kiskunmajsai FC elleni mérkőzést a Kiskunfélegyháza II. a Honvéd Sporttelepen. A félegyházi csapat győzelemmel szerette volna zárni az őszi szezont, amihez bő tíz percet követően, Sánta Dávid góljával közelebb is került. (1-0)

Az első félidőben több helyzetet kialakított a Félegyháza II. és félóra játékot követően a második találatát is elérte.

2-0-s eredménnyel vonultak a csapatok a szünetre.

A fordulást követően a Majsa meddő mezőnyfölényt alakított ki, a Félegyháza II. pedig gyors ellentámadásokból jutott el a kapuig.

A 73. percben szabadrúgásból felső lécet rúgtak a majsaiak, majd ziccert is kihagytak, de a félegyháziak is szerezhettek volna újabb gólt.

A 85. percben egy megpattanó lövéssel szépített a Kiskunmajsa, így az utolsó perceknek 2-1-es állásról futottak neki a csapatok.

Mindkét együttes sok szabálytalansággal tördelte a játékot, összesen tízszer mutatta fel a sárgalapot a játékvezető.

Ziccerig az utolsó percekben már egyik fél sem jutott, így megnyerte a találkozót a Kiskunfélegyháza II.

Mestermérleg:

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

- Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mondhatni ezer sebből véreztünk. Sok játékosunk megsérült és szinte cserék nélkül álltunk ki. Le a kalappal a csapat előtt, küzdöttek egymásért. Reálisan nézve több góllal is megnyerhettük volna a mérkőzést. Kaptunk egy szerencsétlen megpattanó gólt, onnantól kezdve az utolsó percek nehezen alakultak. Őszi bajnokok nem valószínű, hogy leszünk, de szépen zártuk az esztendőt.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 10. ford., 10. 24.

Kiskunfélegyháza II. – Kiskunmajsai FC 2-1 (2-0)

Gólszerzők: Sánta Dávid 13. p., Rádóczi Dávid 31. p. (öngól), ill. Sánta Dávid 85. p. (öngól)