Sport 2021. október 30. 17:30

Itthon tartották a három pontot

Jó helyzetből várhatja az őszi szezonhajrát a Kiskunfélegyháza megyei I. osztályú labdarúgócsapata, amely a 11. fordulóban 3-1-re legyőzte a Harta SE gárdáját. A mérkőzés végig szorosan alakult, kevés helyzetét jó arányban váltotta gólra a hazai csapat és átmenetileg az első helyre is fellépett a bajnoki táblázaton.

Második helyeztként fogadta a hatodik Harta SE-t a Kiskunfélegyháza október 30-án. A következő körben szabadnapos lesz a Félegyháza, így a játékosok utolsó előtti bajnokijukat játszották le idén.

A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött. Előbb Oroszi buktatásáért megítélt büntetőt váltotta Szabó Dávid gólra, majd pedig a hartai Fekete Tamás akasztott bombagólt a félegyházi kapuba. (1-1)

Az első félidőben második alkalommal is megszerezte a vezetést a Félegyháza. A 35. percben Valkai fejjel volt eredményes. (2-1)

A második félidő kiegyenlített játékot hozott. A Harta becsülettel próbálkozott az egyenlítésért és helyzetig is eljutott. A Félegyháza ugyancsak szerezhetett volna újabb gólt a játékrész közepén, de erre egészen a hajráig kellett várni, amikor is a csereként pályára lépő Nagy Dániel használta ki helyzetét, amivel eldöntötte a három pont sorsát. (3-1)

A Kiskunfélegyháza átmenetileg az első helyre ugrott előre a tabellán, de a riválisok eredményétől függ majd, hogy hol zárja az őszt.

Némedi Norbert (edző, Kiskunfélegyháza):

– A mai napon több olyan periódus is volt, amikor nehezen találtuk a ritmust, sok technikai hibát vétettünk és akadozott a játékunk. A második félidőben a Harta feljebb lépett, megnehezítette a helyzetek kialakítását. Kevés lehetőségünket jó arányban váltottuk gólra. Próbáljuk jól zárni az őszi szezont.

Bács-Kiskun Megyei I. 11. ford., 10. 30.

Kiskunfélegyháza – Harta SE 3-1 (2-1)

Gólszerzők: Szabó Dávid 5. p. (11-esből), Valkai Tamás 35. p., Nagy Dániel 84. p. ill. Fekete Tamás 8. p.