Sport 2021. november 2. 11:00

Szoros mérkőzésen maradtak alul

Az egri Eszterházy SC otthonába látogatott október 29-én a Kiskunfélegyházi KC felnőtt férfi NB II-es kosárlabdacsapata a bajnokság 4. fordulójában. A még nyeretlen hazaiak kiélezett csatában szerezték meg a győzelmet.

Három vereséggel kezdte az NB II. keleti csoportját az Eszterházy SC, amely hazai pályán szeretett volna javítani a két győzelmet és egy vereséget eddig elérő Kiskunfélegyházi KC ellen.

Az első negyedben mindkét csapat sok pontot szerzett, a játékrész utolsó percei a KKC-nek sikerültek jobban, így egy ponttal náluk volt az előny. (22-23)

A második negyed az elsőhöz hasonlóan alakult, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. E játékrész végén 43-39-re már az egriek vezettek.

A térfélcserét követően továbbra is az egriek voltak pontelőnyben, sőt tíz pont fölé is jutottak, de 69-58-at követően még visszakapaszkodott a KKC. A félegyházi együttes a hajrában egy pontra is felzárkózott, de 72-71 után az utolsó támadások a hazaiaknak sikerültek jobban, akik végül 75-71-re megnyerték a találkozót.

Férfi NB II. keleti csoport 4. ford., 10. 29.
Eszterházy SC – Kiskunfélegyházi KC 75-71

(22-23, 21-16, 19-17, 13-15)