Sport 2014. október 26. 14:05

Bravúros sikert ért el az Astra

Kisebb csodát végrehajtva az utolsó percekben szerezte meg a győzelmet a forduló előtt éllovas Hajdúböszörmény otthonában az Astra Kiskunfélegyháza HFC. A női futsal NB I 6. játéknapján az Astra mindössze hét mezőnyjátékossal rendelkezett. A csapat a szünetben még 2-1-es vesztésre állt, de a 2. félidőben megfordították az összecsapást. A rangadó 4-2-es megnyerésével a félegyháziak átvették a vezetést a bajnokságban.

A női futsal NB I rangadóját mindkét csapat nagy iramban kezdte, ennek ellenére sokáig nem született gól.

Az együttesek a szünet előtt kárpótlásként egy percen belül háromszor is bevették egymás kapuját. A hazai csapat részéről Nagy Ágnes és Sebestyén Györgyi talált be, míg az Astrától Dombai Nagy Anett zörgette meg a hálót. (2-1)

Az egy gólos hajdúböszörményi előny mint utólag kiderült, kevésnek bizonyult a félegyháziak ellen. Az Astra a 34. percben előbb egyenlített, majd az utolsó előtti percekben a maga javára fordította a találkozót. (2-4)

A győzelemért járó 3 ponttal az Astra a Rába ETO-val karöltve, holtversenyben vezeti a bajnokságot.

Női Futsal NB I 6. ford.

Hajdúböszörményi TE- Astra Kiskunfélegyháza HFC (2-1) 2-4

gólszerzők: 20. p. Nagy Ágnes, 20. p. Sebestyén Györgyi ill. 20. p. Dombai Nagy Anett, 34. p. Szabó Boglárka, 39. p. Dombai Nagy Anett, 39. p. Szabó Boglárka