Sport 2021. november 13. 17:05

Megverték az éllovast

Szuperrangadóval zárult a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi szezonja. A második helyezett Kiskunfélegyháza a ligaelső Kiskőrösi LC-vel találkozott a Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrumban. Az öt gólt hozó mérkőzést a Félegyháza nyerte meg, így pontban beérte riválisát. A tavaszi szezont mindkét gárda 27 pontról folytatja.

Valódi hatpontos találkozóra volt kilátás, hiszen a Kiskunfélegyháza egy győzelemmel beérhette riválisát, míg a Kiskőrös megléphetett volna ellenfelétől.

A kezdés a Félegyházának sikerült jobban, Nagy Viktor már a 12. percben előnyhöz jutatta csapatát, öt percre rá pedig Oroszi Dániel duplázta meg a különbséget. (2-0)

A 2-0-s állás mindössze három percig állt fent. Nagy Attila révén ugyanis szépített a Kiskőrös. Parázs 20 percen voltak túl a csapatok. (2-1)

Az első félidő hajrája a mérkőzés kezdetéhez hasonlóan a Félegyházának sikerült jobban. A 45. percben Oroszi Dániel növelte ismét kettőre a különbséget. A szünetre 3-1-es állással vonultak le a csapatok.

A kétgólos előny, mint utólag kiderült elégnek bizonyult a három pont megszerzéshez. A Kiskőrös erejéből a második félidőben már csak a szépítésre futotta. Dunai Rudolf 65. percben elért gólját követően ismét nyílt volt a találkozó, de a 3-2-es állás a későbbiek során már nem változott.

Fontos győzelmet ért el a Félegyháza és jó helyzetből várhatja a 2022-es esztendőt.

Bács-Kiskun Megyei I. 13. ford., 11. 13.
Kiskunfélegyháza – Kiskőrösi LC 3-2 (3-1)

Gólszerzők: Nagy Viktor 12. p., Oroszi Dániel 17. p., 45. p. ill. Nagy Attila 20. p., Dunai Rudolf 65. p.