Lehet a romokból jövőt építeni
Az ünnepségen megszentelték az udvaron felállított keresztet, és megnyitották az iskola tantermeiben kialakított turisztikai kiállítást, a kápolnát és a Pálosszentkúti Mária Múzeumot. Szász János polgármester elmondta: a helybéliek régi vágya valósult meg azzal, hogy a település tizenkét egykori tanyasi iskolája közül sikerült egyet megmenteni és új célokra hasznosítani. A több mint százéves iskolaépületet az önkormányzat a Kalocsa-Kecskeméti érsekséggel és a Magyar Pálos Renddel közösen vásárolta meg és újította fel.
– Petőfiszállás mintegy 7 ezer hektáron terül el, a falu lakosságának több mint hatvan százaléka a tanyavilágban él. A tanyasi emberek életminőségének javítását is szolgálja ez a fejlesztés – fogalmazott az átadáson a polgármester. Hozzátette, fontosnak tartják a település helyi értékeinek bemutatását, a régi hagyományok újraélesztését, ezért is állítottak keresztet és harangot az iskolaudvaron. A tantermekben berendezett kiállítás során a látogató megismerheti Petőfiszállás és a szentkúti kegyhely történetét, természeti értékeit, helyi értékeit és Petőfi Sándor helyi kötődéséről is olvashat.
Bartos Mónika miniszteri biztos az átadáson elmondta, hogy ő haza érkezik Petőfiszállásra. Örömére szolgál, hogy ezek a több mint százéves falak azt bizonyítják, hogy lehet a romokból jövőt építeni. Mint mondta, a múlt, a jelen és a jövő találkozik ebben a régi iskolaépületben.
A felújított létesítményt Puskás Antal, a Magyar Pálos Rend tartományfőnöke áldotta és szentelt meg. Az átadóünnepség után ajándékkal kedveskedtek a felújításban résztvevőknek.
s. r.
Fotó: Fantoly Márton