Sport 2021. december 7. 17:00

Továbbra is hibátlan a Nyíregyháza

Az eddig százszázalékos Nyíregyháza kosárlabdacsapatához látogatott a Kiskunfélegyházi KC a férfi NB II. keleti csoportjának 8. fordulójában. A hullámzóan alakuló mérkőzés hazai győzelmet hozott.

Bravúrra lett volna szüksége a hatodik helyezetett KKC-nak Nyíregyházán december 5-én.

A félegyházi együttes az első negyedben kitett magáért, ezt a játékrészt 15-14-re megnyerte. A vezetés azonban csak átmenetinek bizonyult. A zsinórban nyolcadik bajnoki sikerére törő Nyíregyháza a második negyedben 31 pontot ért el, ellenben csak 13 pontot kapott, így a nagyszünetben 45-28 volt az eredmény.

A fordulást követően a félegyházi csapat percei következtek. A harmadik negyedet 23-13-ra a KKC hozta, ezzel pedig hét pontra megközelítette ellenfelét.

A döntés az utolsó játékrészre maradt, amelyben ismét a Nyíregyháza kerekedett felül és végül 81-67-re megnyerte a találkozót.

Férfi NB II. keleti csoport 8. ford. 12. 05.

Sunshine-Nyikse - Kiskunfélegyházi KC 81-67