Sport 2021. december 13. 09:00

Győzelemmel zárta az évet a KKC

Izgalmas csatát ígért a hatodik helyezett Kiskunfélegyházi KC és a hetedik helyen álló Tiszakécske VSE találkozója az NB II. keleti csoportjának 9. fordulójában. Az eseményekben bővelkedő mérkőzést a második félidőben fordította saját maga javára a KKC, amely 107-83-as győzelemmel fejezte be a 2021-es esztendőt.

A mérkőzést megelőzően a KKC 4/5-ös, a Tiszakécske 3/4-es mérleggel állt, így egy esetleges győzelemmel mindkét csapat egálra hozhatta volna mérlegét.

A feldobást követően az első perceket a KKC kezdte jobban, 14-7-re is meglépett. Innen kapaszkodott vissza a Tiszakécske 21-21-re, majd pedig fordított. Az első negyed végén 25-28 volt az állás, kiegyenlített csatát láthatott a publikum.

A második negyedben kapkodóssá vált a játék, sok pontatlanság jellemezte a csapatokat. Ennek végén 38-45 volt az eredmény. Hét ponttal vezetett a Tiszakécske.

A fordulást követően begyújtotta rakétáit a KKC. A harmadik negyedben ponteső zúdult a vendégekre. Ebben a szakaszban 38 hazai pont született, ellenben csak 15-öt szereztek a vendégek.

Az utolsó negyednek 76-60-as állásról vágtak neki a felek. A KKC pedig nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Ezt a negyedet is megnyerte és végül 107-83-ra győzött.

Férfi NB II. keleti csoport 9. ford., 12. 12.
Kiskunfélegyházi KC – Tiszakécske VSE 107-83

(25-28, 13-17, 38-15, 31-23)