Sport 2021. december 31. 14:20

Sokan futottak szilveszterkor

Képgaléria
Sokan futottak szilveszterkor
Tavaszias időjárás fogadta az év utolsó napján a mozogni vágyókat Kiskunfélegyházán. A Jogging Plus Sportegyesület immár 30. alkalommal rendezte meg hagyományos jótékonysági szilveszteri futóversenyét. Mondhatni minden korosztály futócipőt ragadott. Az eseményen ezúttal is a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvodák javára gyűjtöttek, amely a nevezési díjakat és a felajánlásokat kapta meg.

A délelőtt összegyűlt tömeget Simon Hajnalka, a Jumping Fitness – Kiskunfélegyháza edzője mozgatta meg. A bemelegítést követően kezdetét vették a futamok.

Elsőként az óvodásuk indultak el, akik 200 métert teljesítettek szülői segítséggel. Őket az általános iskolások, majd a felsősök követték. E a futamokat Szűcs-Szabó Sándor, a Rollsped Kft. ügyvezetője, az esemény főszponzora indította el.

A gyerekfutamok után a főverseny következett. A 2200 méteres távnak több százan feszültek neki. E versenyt megelőzően is bemelegítés következett, majd Csányi József polgármester köszöntötte a megjelenteket.

A főfutam hagyományosan pezsgődurranásra indult el, amit Balla László alpolgármester bontott ki.

A főversenyt Magony László nyerte, Polgár Szabolcsot megelőzve.

A futamokat szokás szerint tombolahúzás követte, amely során értékes nyereményeket sorsoltak ki.

Kép: F. M., G. Z.

G. Z.
      

Kövessen minket a Facebookon is!