Sport 2022. január 10. 14:00

Rekordszámú résztvevő a IX. Móra Kupa sakkversenyen

Képgaléria
Rekordszámú résztvevő a IX. Móra Kupa sakkversenyen
Egy év kihagyás után rendezték meg Kiskunfélegyházán a IX. Móra Kupa sakkversenyt január 8-án, szombaton. Szinte rekord létszámú résztvevő érkezett, nemcsak a helyi- és környékbeli versenyzők személyében, hanem az ország távolabbi vidékeiről is – tájékoztatta lapunkat Seres László programvezető, főbíró.

A felnőttek és az általános iskolás gyermekek külön csoportban küzdöttek, összesen 81 játékos ült asztalhoz. A verseny a hagyományoknak megfelelően nagyon sportszerűen zajlott, zsűriesemény nem történt.

A rendezők, Retkes Péter egykori diákunk vezérletével, mindent megtettek a járványügyi, valamint külön a sakkszövetségnek a versenyekre előírt szabályainak betartására.

A dijazottak az idén is serleget, érmet, oklevelet és  ajándéktárgyakat vihettek haza.

Reményeink szerint jövőre a jubileumi, 10. találkozóra is sor kerülhet.
                     

Kövessen minket a Facebookon is!