Sport 2022. január 11. 18:00

A XXX. Jótékonysági Jogging Plus Szilveszteri Futás eredményei

A XXX. Jótékonysági Jogging Plus Szilveszteri Futás eredményei
Harmincadik alkalommal rendezte meg a Jogging Plus Sportegyesület a hagyományos szilveszteri Rollsped-futam versenyét Kiskunfélegyházán, december 31-én. Az idén először 3 helyszínen lehetett előnevezni, amit körülbelül 280 sportoló igénybe is vett, de a verseny napján a Kossuth utca végén álló tűzpiros ROLLSPED kamionban kialakított rendezvényközpontnál is volt még lehetőség a helyszíni nevezésre.

A rendezvény célja volt, az egészséges életmód népszerűsítse és a futás örömeinek megismertetése korra, nemre való tekintet nélkül. Egy kis buli, sportos ráhangolódás az év búcsúztatásra. A korábbi évekhez hasonlóan a mostani is egyben jótékonysági futás volt, mivel a nevezési díjak és a felajánlások 100 %-ban Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvodák eszközeinek bővítésére, fejlesztésére fordítódnak.

A “Zárjuk együtt az évet egy jó cselekedettel! Támogassuk futva az óvodás gyermekeket!" – mottóval megrendezett eseményen a tavaszias időben 515-en álltak rajthoz, emellett több százan szurkoltak és lelkesítették a futókat.

A gyermekprogramot Rosta Ferenc alpolgármester, míg a nagy rendezvényt Csányi József polgármester nyitotta meg. A futamokat Balla László alpolgármester és Szűcs-Szabó Sándor, a Rollsped Kft. ügyvezetője indították.

Az óvodások 200, az általános iskolások alsósai 400, a nagyobbak 1000, míg a szilveszteri jótékonysági távon indulók 2200 métert futottak egy fantasztikus és lelkes közönség előtt. A rajtok előtt közös bemelegítést Simon Hajnalka Jumping Fitness trénere tartotta, amely nagyon jó hangulatot teremtett. Minden egyes befutó a DÉL-100 Kft. és a TESCO hipermarket támogatásaként sportszeletet kapott, valamint ugyancsak minden résztvevő a célban a Félegyházi Tej Kft. jóvoltából Túró Rudit vehetett át.

A lelkes szurkolóknak és a távokat teljesítő futóknak a polgármesteri hivatallal szembeni téren felállított standnál FORNETTI süteményt, és a SZIKRA VILL Kft. által készített meleg teát kínáltak a szervezők.

Az eredményhirdetéskor a kupákat, oklevelet, ajándékcsomagokat az óvodásoknak Csányi József polgármester, a 2014-2015-ös korosztálynak Bozsó István, a Szuperinfó vezetője, a 2012-2013-as korosztálynak Vidács József, a Fornetti Kft. képviselője, a 2010-2011-es korosztálynak Virág Sándor, a Félegyházi Tej Kft. képviselője, a 2008-2009-es korosztálynak Lajos Norbert, a Nor-Bike Kft. ügyvezetője, a 2006-2007-es korosztálynak Morvai Szilveszter, az OTP Bank Nyrt. helyi fiókigazgatója, a szilveszteri jótékonysági táv győzteseinek Szűcs-Szabó Sándor, a Rollsped Kft. ügyvezető igazgatója és Csányi József polgármester adták át.

Az idén először nemcsak az első 3 helyezett vehetett át díjat, hanem a Dél-100 Kft. Nagykereskedelmi Raktáráruház nagylelkű felajánlásaként a 4., 5. és 6. helyezett is ajándékcsomagot kaphatott az oklevél mellé.

A díjazás után a nevezésekből és a támogatói jegyekből befolyt 567.000 forint adományt Csányi József polgármester és Szűcs-Szabó Sándor adta át Feketéné Csányi Editnek és Fricska Gyöngyinek, a Kiskunfélegyházi Napközi Otthonos Óvodák képviselőinek. Az adomány átadásakor a Csányi József 200.000 forintot ajánlott fel az óvodáknak, így 767.000 forint lett a jótékonysági futás eredménye, amelyet az óvodák megkaptak.

A sportesemény zárásaként a sok támogató felajánlásainak köszönhetően a futók rajtszámai és támogatójegyek tombolasoroláson vehettek részt. A NOR-BIKE Kft. által felajánlott fődíj, egy gyermekkerékpár Csordás Mátéhoz került.

Külön köszönet polgárőrségnek, a mentőknek, akik maximálisan segítettek a verseny biztonságos lebonyolításában. A rendezvény sikeréhez nagymértékben hozzájárultak az egyesületben sportoló gyermekek szülei önzetlen segítségükkel.

A rendezvény főtámogatója: Rollsped Kft.

A rendezvény kiemelt támogatói:
Dél-100 Kft.
Fornetti Kft.
Norbike Kerékpárüzlet és Szerviz
OTP Bank Nyrt.

A rendezvény további támogatói:
Center Gym
Csongrád Megyei és Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség
Dávid Sport bolt
Fábián Cukrászda
Félegyházi Közlöny
Félegyházi Tejüzem
Félegyházi Termál Parkfürdő
Fornetti Altro
Hideg Norbert méhész
Juhász ital- és édességdiszkont – Horváth Z. u.
Juhász Papír Bőrdíszmű Játéküzlet
Jumping Fitness – Simon Hajnalka
Kis Virág Kerámia Stúdió
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészeti Egyesület
Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
Kiskunfélegyházi Polgárőr Egyesület
Kószó Orsolya
Kovács Cukrászda
Kunvill Kft.
László Gumi és Futómű szerviz
Mirtusz Sütöde
Molnár István
Móra Ferenc Művelődési Központ
NT Kft. – Kunsági Éden
Orchidea Secret Power Plate Stúdió – Kiskunfélegyháza
Otthon Vendéglő
Patyi Zoltán papírbolt
Petőfi Mozi – Kiskunféelgyháza
Profi Csokiszolárium Stúdió
Pub Pizzéria
Rádió 1 Kiskunfélegyháza
Rádió Smile
Szika-Vill Kft.
Szuperinfó
TESCO Hipermarket
TOURINFORM Kiskunfélegyháza
Varázskuckó
Zolinho Egészségsziget – CHIROPRAXY csontkovács (Kürtösi Zoltán)

Eredmények kategóriaként, nemenként:

2016 és fiatalabbak (200 m)
Bárány Eszter
Lantos Linett
Bakró Réka
Salamon Vivien
Bihari Manna
Fricska Nagy Lilla
Csőgör Ákos
Iványi Máté
Pót Marcell
Molnár Ármin
Virág Ádám

20142015 (200 m)
Csáki Zita
Lantos Lili
Varga Bene Olívia
Varga Meredisz
Herédi-Szabó Hanna
Molnár Hanna Dorina
Takács Barnabás
Beke Milán
Csuka Ármin
Ficska Nagy Ádám
Dohány Mátyás Imre
Hatvani Kristóf

20122013 (400 m)
Volentér Viktória
Ficsór Rebeka
Csáki Enikő
Farkas Lilla
Szénászky Lilla
Fábián Daniella
Kovács Áron
Varga Zsombor
Pót Damján László
Varga Hunor
Juhász Miklós László
Törteli Benedek
Horváth Dániel

20102011 (1000 m)
Takács Luca
Szunyi Léna
Bács Kamilla
Bíró Lilli
Sánta Amira
Juhász Mária
Ale Patrik
Szerencsés-Fekete Dávid
Fekete Gütler Bence
Dékány Bence
Tajti Bence
Sinkó Zoltán

20082009 (1000 m)
Szórád Hanna
Szánászky Hanna
Győri Dolli
Váczi Enikő
Beke Kitti
Varga Nóra
Vincze Bálint
Such Balázs
Szankó János
Almási Levente
Rádi Zénó
Kovács Mátyás

20062007 (1000 m)
Varga Médea
Lőrincz Nóra
Horváth Benedek
Benő Áron

Jótékonysági szilveszteri táv – 2006 és fiatalabb (2200 m)
Karsai Hédi
Szénászky Hanna
Szórád Hanna
Rekedt-Nagy Panna
Lőrincz Nóra
Juhász Mária
Horváth Benedek
Benő Áron
Rádi Zénó
Ale Patrick
Fekete-Gütler Bence
Rekedt-Nagy Zoltán

Jótékonysági szilveszteri táv (2200m)
Varga Médea
Takács-Molnár Anett
Kovács-Fekete Lilla
Fricska Nagy Adrienn
Kiss Barbara
Bóna Tiborné
Magony László
Polgár Szabolcs
Csernák Tamás
Molnár István
Bense Marcell
Preisz Csaba

Külön díjazott: Tabajdi József (1941) – Kiskunhalas            
              

Kövessen minket a Facebookon is!