Helyi hírek 2022. január 15. 12:00

Fókuszban a megyék: Hogyan alakult a demográfiai helyzet Bács-Kiskunban?

Fókuszban a megyék: Hogyan alakult a demográfiai helyzet Bács-Kiskunban?
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb Fókuszban a megyék, 2021. I-III. negyedévi kiadványa betekintést nyújt a főváros, valamint a 19 megye társadalmi-gazdasági helyzetének alakulásába. Izgalmas statisztikai adatok láttak napvilágot olyan témákban, mint a mezőgazdaság, a turizmus, vagy épp az építőipar alakulása. Sorozatunk első részében a megye demográfiai adataiban történt változásokat nézzük meg.

A megye lakosságszáma 2020 végén 500 026 volt, míg 1990-ben 547 ezren éltek Bács-Kiskunban. A csökkenő tendencia sajnos nem egyedi, Fejér és Győr-Moson-Sopron megyék kivételével, minden megyéről kijelenthető. 2021-ben számos gazdasági-társadalmi folyamatra továbbra is hatással volt a koronavírus okozta járvány és az annak megfékezésére hozott intézkedések, ezért a kiadványban az ezekkel összefüggő változásokra is figyelmet fordítottak.

A Fókuszban a megyék demográfiai kimutatásából kiderül, 2021. január 1-jén 500,0 ezer fő volt a megye lakosságszáma, 2,2 ezer fővel (0,4%-kal) kevesebb, mint egy évvel korábban. 2021. első háromnegyed évében összesen 111.041 halálozás történt, ami 16.000 fővel meghaladta az egy évvel korábbi adatokat.
A természetes fogyás év eleji népességre vetített értéke alapján Bács-Kiskunt a megyék között a középmezőnyben helyezkedett el. Az elhunytak száma az időszakon belül a koronavírus-járvány harmadik hulláma során, márciusban és áprilisban haladta meg a legnagyobb mértékben a 2020 azonos havi értéket.

Ami nagyon jó hír, hogy tovább emelkedett a házasodási kedv: 2021 első kilenc hónapjában 3182 pár esküdött örök hűséget, ez pedig 11%-kal több, mint 2020 azonos időszakában.

Sorozatunk következő részében a gazdasági aktivitást vesszük górcső alá – írta posztjában a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Facebook-oldala.
           

Kövessen minket a Facebookon is!