Kultúra 2022. január 21. 08:00

Himnuszmondó verseny a Hattyúházban

Képgaléria
Himnuszmondó verseny a Hattyúházban
Himnuszmondó versenyt rendezett a magyar kultúra napja alkalmából a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárral közösen. Kölcsey Ferenc alkotásán kívül még egy szabadon választott Petőfi Sándor verssel is készülniük kellett a versenyzőknek.

A január 20-án, a Hattyúházban megtartott szavalóversenyre a helyi középiskolák magyar nyelv és irodalom tanárai összesen tíz diákot neveztek be, akiknek előadásmódját egytől egyig megdicsérte Kapus Béláné nyugalmazott iskolaigazgató, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnöke, Garai Istvánné nyugalmazott iskolaigazgató, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület választmányi tagja, és Mayer Lászlóné, nyugalmazott középiskolai tanár, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület választmányi tagja. A verseny levezető elnöke Kállainé Vereb Mária, az egyesület ügyvezető elnöke volt.

A magas színvonalú versenyben helyezést értek el:

Első helyezett: Surányi Lajos, a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium11/a osztályos tanulója. Felkészítő tanára: Palotás Aranka.

Második helyezett: Andrikó Ádám, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakképző Iskola és Kollégium5/13 évfolyamos tanulója. Felkészítő tanára: Hideg János.

Harmadik helyezett: Rosznáky-Barna Zsombor, a  Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium 11/a osztályos tanulója. Felkészítő tanára: Palotás Aranka.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton
                 

Kövessen minket a Facebookon is!