Helyi hírek 2022. január 24. 17:30

Hungarikumkiállítás nyílt a jeles napon

Képgaléria
Hungarikumkiállítás nyílt a jeles napon
A Magyar Kultúra Napját január 22-én ünnepeljük annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnuszt.

A Batthyány Lajos Általános iskola tanulói is megemlékeztek e jelentős napról. Az aulában megtartott ünnepségen a lelkes diákok elszavalták a Himnusz versszakait, a 8.z/2 pedig a „Magyarország” című dalt adta elő. E jeles napon nyílt meg a Hungarikumkiállítás, amelyek a gyerekek alkotásain keresztül mutatja be a kiemelésre méltó értékeket, amelyek  a magyarságra jellemző tulajdonság, egyediség, különlegesség és minőség összessége.

Köszönet illeti a főszervezőt, Fáber Judit tanárnőt, valamint a tanulóifjúságot a közös szereplésért, a művészi alkotásokért, valamint a felkészítő pedagógusokat a befektetett munkájukért.

Fotó: Keserű Szilvia, Bense Zoltán
           

Kövessen minket a Facebookon is!