Helyi hírek 2022. január 28. 17:30

Indul a megyei utak fejlesztése

Képgaléria
Indul a megyei utak fejlesztése
Rendkívüli ülést hívott össze, ma délelőtt a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés Elnöke, Rideg László a határidős feladatokkal kapcsolatosan. Az elnököt távollétében dr. Mák Kornél alelnök helyettesítette.

Három napirendi pontot tárgyalt meg a közgyűlés a megyeházán, köztük az egyik legfontosabb a Területi Operatív Pályázatok Plusz keretében meghirdetett (TOP Plusz) pályázatok döntéselőkészítő bizottságába történő tag delegálása. Az előterjesztési javaslatot egyhangúlag elfogadva, Rideg László elnököt delegálták a bizottságba, illetve dr. Mák Kornél alelnököt póttagként regisztrálták.

Október óta tizenhárom TOP Plusz felhívás jelent meg, amelynek első beadási esedékessége január közepén volt, ezt követően a támogatási kérelmek jogosultsági, majd tartalmi értékelése zajlik. A jelenleg aktuális feladat a megye 3 illetve 4 számjegyű útjaival kapcsolatos fejlesztési felhívásra érkezett kérelmek elbírálása. Rideg László elnök, a megyei közgyűlés határozatában megalkotott döntési javaslatot képviseli a bizottságban.
              

Kövessen minket a Facebookon is!