Sport 2014. november 1. 14:00

Újabb rangadót nyert meg az Astra

Megőrizte vezető helyét a női futsal NB I-ben az Astra Kiskunfélegyháza HFC. Az együttes a 7. fordulóban a Miskolci Vénuszt fogadta. A két csapat között mindössze 3 pont volt a különbség, így izgalmas csatára volt kilátás. A gólzáporos rangadót a helyzeteit jobban kihasználó Astra nyerte meg 9-4-re és a többi találkozótól függetlenül továbbra is a tabella élén áll.

A mérkőzésen villámrajtot vett az Astra, előbb Dikanová Dominika, majd a születésnapos Dombai Nagy Anett talált be. (2-0)

A korai gólokat követően lendületben maradtak a félegyháziak; ugyan a diósgyőriek előtt is adódott lehetőség, de azok rendre kimaradtak.

Az Astra fölénye az első játékrész második felében újabb gólokat hozott. Gál Tímea és Szabó Boglárka négyre növelte a különbséget. (4-0)

A szünetet követően továbbra is letámadta ellenfelét az Astra. A vendégek ekkor elsősorban kontrákból teremtettek helyzetet.

A lehetőségekkel most is a félegyháziak sáfárkodtak jobban, a 24. percben Megyes Ágnes közeli góljával már 5-0 volt az állás.

A DVTK néhány perccel később szorosabbá tette a mérkőzést. Előbb Bernáth Csilla, majd Miliczki Noémi talált be. (5-2)

A harcos találkozó az utolsó 10 percben sok eseményt hozott. Felváltva potyogtak a gólok, de a vendégek nem tudtak közelebb lopózni az Astrához. (9-4)

Női futsal NB I 7. ford.

Astra Kiskunfélegyháza HFC- DVTK- Vénusz (4-0) 9-4

gólszerzők: 2. p. Dikanová Dominika, 5. p. Dombai Nagy Anett, 10. p. Gál Tímea, 18. p. Szabó Boglárka, 24. p. Megyes Ágnes, 34. p. Gál Tímea, 37. p. Szabó Nóra, 38. p. Dombai Nagy Anett, 39. p. Gál Tímea ill. 25. p. Bernáth Csilla, 27. p. Miliczki Noémi, 36. p. Bernáth Csilla, 39. p. Váradi Cintia