Sport 2014. november 1. 15:50

Egy gól döntött a Kiskunfélegyházi HTK javára

Az első két helyezett nézett egymással farkasszemet a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 12. fordulójában. A bajnoki éllovas Kiskunfélegyházi HTK a második helyen álló Bácsalmást fogadta. A feszültséggel teli, izgalmas összecsapást az 1. félidő hajrájában szerzett góllal végül a félegyháziak nyerték meg 1-0-ra, aminek köszönhetően hat ponttal meglógtak ellenfelüktől.

A két csapat az elmúlt években rendszerint harcos, küzdelmes mérkőzést játszott egymással. Ez idén sem volt másképp, sőt a folyamatos játékot a mély talajú pálya is megnehezítette...

A rangadó előzetes kérdése az volt, hogy a Kiskunfélegyházi HTK meg tud-e lépni üldözőitől. Ehhez mindenképpen három pontot kellett szereznie, míg a vendégek egy esetleges meglepetéssel lőtávolon belül maradtak volna az éllovashoz képest.

A sok szabálytalansággal és mezőnyjátékkal tarkított összecsapáson a lehető legjobbkor, az első félidő utolsó perceiben szerezte meg a vezetést a KHTK. Némedi Norbert jókor volt jó helyen és kihasználta a ziccert. (1-0)

A találkozó a második félidőben is nyílt maradt. A bácsalmásiak előtt is adódott lehetőség, míg a félegyháziak nem tudták eldöntetni a mérkőzést.

A hajrában inkább a szabálytalanságok és nem a játék dominált, de ez is elégnek bizonyult a három pont itthon tartásához.