Helyi hírek 2022. május 8. 16:00

Számlálóbiztosok jelentkezését várják Félegyházán

Számlálóbiztosok jelentkezését várják Félegyházán
A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal számlálóbiztosok jelentkezését várja az október-novemberi országos népszámláláshoz. A terepen történő adatgyűjtést a számlálóbiztosok látják el október 17-e és november 20-a között.

Borítókép: illusztráció

A számlálóbiztos feladata a körzet bejárása, a körzethez tartozó internetes önkitöltési időszakban le nem zárt címek felkeresése, az adatfelvétel lebonyolítása, a címek pontosítása, esetleges új címek felvétele. A számlálóbiztosnak a terepmunka során kb. 130-150 címen kell kérdőívet elektronikus formában kitöltenie.

A számlálóbiztosnak az alábbi feltételeknek kell megfelelniük:

– legalább középfokú végzettség,

– magabiztos alapvető számítógépes ismeretek (tablet kezeléséhez), 

– jó fellépés, beszédkészség, kapcsolatteremtő képesség,

– konfliktuskezelő készség, motiváltság, precizitás,

– megfelelő helyismeret,

– titoktartás,

– vállalja a felkészülés során az új ismeretek önálló elsajátítását és a vizsgázást,

– a felkészüléshez rendelkezik saját eszközzel (PC, laptop, tablet) és internet eléréssel,

– a folyamatos és hatékony kapcsolattartás érdekében rendelkezik mobiltelefonnal és e-mail címmel.

A számlálóbiztosok kiválasztása a helyi népszámlálási felelős feladata. Elektronikus oktatási rendszerben (e-learning) történő egyéni felkészülést követően tett sikeres vizsga után történik meg a szerződéskötés a számlálóbiztosi feladatok ellátására.

Amennyiben úgy érzi, hogy szívesen venne részt a népszámlálási munkában, a felsorolt feltételeknek megfelel, és számlálóbiztosnak jelentkezne, kérjük, hogy küldje el nevét, és elérhetőségi adatait (telefonszám, e-mail cím) a
[email protected] e-mail címre.

Jelentkezési határidő: május 20.

Dr. Faragó Zsolt
jegyző, helyi népszámlálási felelős
        

Kövessen minket a Facebookon is!