Program 2022. március 2. 16:00

Kultúrsarok – Nőnapi köszöntő Csík János és a Mezzo-val

Kultúrsarok – Nőnapi köszöntő Csík János és a Mezzo-val
Nőnap alkalmából, március 8-án, egy igazi zenei különlegességgel várja az érdeklődőket a színháztermében a Móra Ferenc Művelődési Központ.

A március 8-án tartott nemzetközi nőnap a nők iránti megbecsülés és tisztelet kifejezésének napja. Az ünnep a kezdetekben olyan szociális igényekkel fonódott össze, mint a nők munkavállalásának és egyenjogúságának kérdésköre, amelybe beletartozott a férfiakéval azonos munkabér és a választójog kivívása. Napjainkban inkább a modern női szerepek és a nőkhöz társított tulajdonságok – mint az empátia vagy a gondoskodás – kerültek az ünnep középpontjába, amelynek megbecsülését általában néhány szál virággal vagy kedves szavakkal szoktuk kifejezni.A Móra Ferenc Művelődési Központ az elmúlt években hagyományt teremtett azzal, hogy egy tartalmas, felejthetetlen élményt adó programmal, koncerttel ünnepli a hölgyeket. Az elmúlt időszakban Koncz Zsuzsa, Zorán, Bródy János és Dés László is koncertet adott a művelődési központ színháztermében. Ezekhez a nevekhez fog csatlakozni idén Csík János és a Mezzo, akik különleges hangzásvilágukkal gondoskodnak a zenei élményről. A zenekar stílusát elsősorban a magyar népzene és a modernebb jazz zene keveredése határozza meg. Dalaik régebbi és új zenék újragondolt változatai lendületes és friss előadásba ágyazva. Éppen ezért a felcsendülő számok egyszerre nosztalgikusak és újszerűek, szokatlanok, mégis jólesően ismerősek. A koncert tökéletes nőnapi ajándék lehet mindazok számára, akik egy jó hangulatú élménnyel szeretnék megajándékozni szeretteiket, ismerőseiket. Jegyek a művelődési központ aulájában kaphatók. További információ kérhető a 76/466-843-as telefonszámon.
            

Kövessen minket a Facebookon is!