Gazdaság 2022. április 1. 09:00

Újabb nyertes pályázatok a megyében

Újabb nyertes pályázatok a megyében
Az energiahatékonyság, a klímavédelem, a közösség terek és az intézményi felújítások kaptak újabb lendületet megyénk tizennyolc településén az új uniós pályázatoknak (TOP Plusz) köszönhetően. Az pozitív eredményekkel színesített hétvégén már mintegy 50 település, 11 milliárd forintból tud fejleszteni az elkövetkező években.

Több mint 5 és fél milliárd forint újabb pályázati forrásról döntöttek az elmúlt hétvégén, amelyeket az előző ciklus gyakorlatát követve, a megyei önkormányzat koordinál. Az előző ciklusban már jól vizsgázott a települések közti együttműködés, amely a megyei koordinációval lehetővé tette, hogy Bács-Kiskun minden településén fejlesztések valósuljanak meg.  Az új, TOP Plusz-programnak köszönhetően „Élhető települések” kategóriában 12 település, míg az „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése” kategóriában pedig 11 település fejlődhet tovább, folytatva az előző években megkezdett sikeres utat.

Új játszóterek épülnek Bácsszőlősön, Jászszentlászlón és Móricgáton, míg a pályázati forrásnak köszönhetően Bácsalmáson közösségi teret alakítanak ki. Kiskunmajsán a vasútállomás leromlott környezetét rehabilitálhatják 100 millió forintból. Kiskunhalason a régi városháza épülete és óvoda korszerűsödhet több mint háromszázmillió forintból.

A programok célja a korszerű energiahatékonyság és a fenntarthatóság, valamint a lakosság komfortérzetének, életkörülményének, a helyben való boldogulásának biztosítása, a településhez való kötődés erősítése.

A március 26-i döntés értelmében Élhető település kategóriában 4 208 000 000 Ft támogatás érkezett:

Bácsalmás: 222 millió forint

Bácsszőlős: 13,5 millió forint

Ballószög: 540 millió forint

Fülöpjakab: 156 millió forint

Jászszentlászló: 63 millió forint

Kelebia: 142,5 millió forint

Kéleshalom: 50 millió forint

Kiskunfélegyháza: 1 517 millió forint

Kiskunhalas: 1 284 millió forint

Kiskunmajsa: 100 millió forint

Móricgát: 20 millió forint

Pálmonostora: 100 millió forint


Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése 1 395 000 000 Ft támogatás jutott:

Tázlár: 43 millió forint

Ágasegyháza: 66 millió forint

Kiskunhalas: 314 millió forint

Jászszentlászló: 87 millió forint

Bácsszőlős: 47 millió forint

Borota: 187,5 millió forint

Kelebia: 194 millió forint

Mélykút: 144 millió forint

Kisszállás: 73 millió forint

Bácsalmás: 139 millió forint

Helvécia: 100 millió forint

Kövessen minket a Facebookon is!