Egészségügy 2022. április 13. 12:00

Szenior tornát indít az Egészségfejlesztési Iroda

Szenior tornát indít az Egészségfejlesztési Iroda
Szenior tornát indít április 20-án, szerdán az Egészségfejlesztési Iroda.  A foglalkozásokat Fliszár Dóra edző vezeti, a 6 alkalmas, nagyjából 45 perces tornára várnak minden 65 év feletti érdeklődőt a Móra Ferenc Művelődési Központban.

Fliszár Dóra megkeresésünkre elmondta, hogy egy átmozgató jellegű, könnyed tornára számíthatnak a jelentkezők. Korábbi mozgásos foglalkozások alkalmával merült fel a probléma, hogy néhány gyakorlatot már nehézkesebb elvégezni a szenior korosztálynak. A kéztámaszok nem mentek, kötöttek voltak az ízületek. Ekkor született meg a szenior torna ötlete, amelynek a célja, hogy eszközök nélkül, egyszerű gyakorlatokkal, minimális terheléssel mozgassák át az ízületeket és izmokat olyan nem titkolt céllal, hogy az említett korosztályban is a heti rutin részét képezze a későbbiekben a mozgás, a torna. Ezek a gyakorlatok a megelőzést szolgálják elsősorban, a mozgékonyságot, rugalmasságot fokozzák.

Bejelentkezni a 06-70/450-25-46-os számon lehet, a szervezők kérik, hogy kényelmes ruhát vigyenek a foglalkozásokra.

Z. A.

                

Kövessen minket a Facebookon is!