Helyi hírek 2022. május 12. 08:00

Vadvirágok a Kossuth utcán

Képgaléria
Vadvirágok a Kossuth utcán
A Kossuth utca végén még a napokban is tömegesen nyíltak a csodás színekben pompázó nemes tulipánokok. Érdemes róluk tudni, hogy számos vadon élő fajuk létezik. Ezek a többnyire apró – 10-20 cm magas –, rendkívül finom megjelenésű, általában fehéres, rózsaszínes és sárgás árnyalatokban pompázó kis „hercegnők” a napos-félárnyékos laza talajú gyepekben élnek, sokáig egy helyben maradva, kisebb-nagyobb laza virágmezőket képezve.

A vadfajok nemesítésével sok-sok lépésben létrehozott nemes tulipánok – a kertészeti változatok – velük ellentétben nagyobb virággal, nagyobb levélzettel, ezáltal magasabb, robusztusabb termettel rendelkeznek, egyenként is nagyon mutatósak, dekoratívak, de elvesztették szapora természetüket. Nem tarthatók sokáig egy helyben, mert a hagymák pusztulásával egyre gyérülnek. Mivel az ilyen virágágyak hagymáit rendszeresen cserélni kell, ezért Kiskunfélegyházán többféle, jellemzően vadon is élő, vagy a nemesítéskor a vad tulajdonságokat jobban megőrző virághagymákból vegyes virágágyat alakítottunk ki néhány tulipánágy helyén. Ezekbe ültettünk többek között: többszínű krókuszt, többféle kék és fehér virágú fürtös gyöngyikét, különböző, úgynevezett botanikai tulipánokat, fehér-piros csíkos, vagy éppen sárga-rózsaszín vad tulipánokat, sárga erdei tulipánt és sokféle apró, de sok virágú, a vad virágok habitusát mutató nárciszt.

Fotó: Fantoly Márton
                         

Kövessen minket a Facebookon is!