Helyi hírek 2022. május 10. 16:00

Védjük a fecskéket!

Védjük a fecskéket!
Itt a tavasz, itt vannak a fecskék. A fecskék hazánkban védett állatok. A védelem a fiókákra, tojásokra és a fészkekre is vonatkozik. Egy fecske (fióka, tojás) elpusztítása is szabálysértés. Két példány (fióka, tojás) füsti, parti -, molnárfecske, illetve négy példány (fióka, tojás) vörhenyes fecske elpusztítása pedig már bűncselekmény.

Borítókép: Jonas Zander – Unsplash

Fészkük is védelem alatt áll egész évben, üresen is csak természetvédelmi hatóság engedélyével távolíthatók el. Az engedély nélküli eltávolítás szabálysértés, ha azonban az eltávolítás jelentősen megváltoztatja, károsítja, vagy megsemmisíti a fecskék élőhelyét, akkor már bűncselekmény történt írta Magyarország Ügyészsége néhány napja Facebook-oldalán.
                

Kövessen minket a Facebookon is!