Kultúra 2014. november 17. 21:00

Zrínyi Miklós emlékére

Zrínyi Miklós emlékére
A Kiskun Múzeum szeretettel hív minden érdeklődőt november 19-én 17 órára Juhász István nyugalmazott középiskolai tanár, díszpolgár előadására.

Az előadás témája: "Zrínyi, dicsőségünk végső daliája nevünknek" - 350 éve halt meg Zrínyi Miklós.
 

Zrínyi Miklós, gróf (Csáktornya, 1620. május 3. - Zrínyifalva, 1664. november 18.) horvát bán, Zala és Somogy vármegyék örökös főispánja, nagybirtokos főnemes, költő, hadvezér és politikus, katonai szakíró volt.
 
Az Oszmán Birodalom elleni harcot összefogással, nemzeti párt szervezésével kívánta elérni. 1663-64-ben nagy hadi sikereket aratott, azonban a bécsi udvar veszni hagyta sikereit és békét kötött a szultánnal.Zrínyi bizalma ekkor megrendült a Habsburgok iránt, azonban politikai fellépését 1664-ben, egy Csáktornya melletti vadászaton bekövetkezett váratlan halála megakadályozta. Főbb művei: Mátyás király életéről való elmélkedések, Szigeti veszedelem, Az török áfium ellen való orvosság.

 

Kövessen minket a Facebookon is!