Kultúra 2022. május 18. 15:30

Világhírű cimbalmos muzsikált a piacon

Világhírű cimbalmos muzsikált a piacon
Kellemes cimbalomzene járta be a piac főbejárata előtti teret május 17-én, a reggeli órákban. Radics Sándor világhírű mestercimbalmos, Guinness-rekorder, a Magyar Köztársaság Érdemkeresztjének Ezüst fokozatú kitüntetettje országjáró turnéja egyik állomásaként ellátogatott városunkba is.



Radics Sándor a zene által bejárta a világot. Világhírű színészeknek, közéleti személyiségeknek zenélt, fellépett számos híres színházban, produkcióban. Zenei repertoárjában filmekből vett átiratokat, klasszikus dallamokat és modern hangzású zenéket is hallhattunk.



A Cimbalommal Magyarországért zenei jószolgálati nagyköveteként szeretne minél több hazai városba eljutni, hogy népszerűsítse a jellemzően cigányzenekarok fontos hangszerét.

V. B.
               

Kövessen minket a Facebookon is!