Kultúra 2022. május 18. 15:30

Világhírű cimbalmos muzsikált a piacon

Világhírű cimbalmos muzsikált a piacon
Kellemes cimbalomzene járta be a piac főbejárata előtti teret május 17-én, a reggeli órákban. Radics Sándor világhírű mestercimbalmos, Guinness-rekorder, a Magyar Köztársaság Érdemkeresztjének Ezüst fokozatú kitüntetettje országjáró turnéja egyik állomásaként ellátogatott városunkba is.Radics Sándor a zene által bejárta a világot. Világhírű színészeknek, közéleti személyiségeknek zenélt, fellépett számos híres színházban, produkcióban. Zenei repertoárjában filmekből vett átiratokat, klasszikus dallamokat és modern hangzású zenéket is hallhattunk.A Cimbalommal Magyarországért zenei jószolgálati nagyköveteként szeretne minél több hazai városba eljutni, hogy népszerűsítse a jellemzően cigányzenekarok fontos hangszerét.

V. B.
               

Kövessen minket a Facebookon is!