Kultúra 2022. május 19. 22:00

Meghalt Vangelis, Oscar-díjas zeneszerző

Meghalt Vangelis, Oscar-díjas zeneszerző
Meghalt Vangélisz Papathanaszíu, ismertebb nevén Vangelis. Az Oscar-díjas görög zeneszerző 79 éves volt. A Guardian szerint a zeneszerző egy francia kórházban hunyt el, halálának oka egyelőre ismeretlen.

Vangelis legismertebb művei közé tartoznak a Tűzszekerek, a Szárnyas fejvadász, az 1492 – A Paradicsom meghódítása és a Nagy Sándor, a hódító című filmekhez komponált zenéi.

1981-ben a Tűzszekerek zenéjéért nyert Oscar-díjat.

Haláláról a görög miniszterelnök, Kiriákosz Micotákisz is megemlékezett, azt írta a zenei közösség egy nemzetközi hírű előadót veszített el, az elektronikus zene vezéralakját – írta a noizz.hu a 444.hu információira hivatkozva. 
               
Részlet a Tűzszekerek című film (1981) zenéjéből.
 

Kövessen minket a Facebookon is!