Sport 2014. november 8. 16:00

Harmadik helyen zárt ősszel a KHTK II. (Összefoglaló videóval)

1-1-es döntetlennel fejezte be az őszi szezont a megyei II. osztály északi csoportjában szereplő Kiskunfélegyházi HTK II. A harmadik helyen álló félegyháziak november 8-án a második helyezett Lajosmizsét látták vendégül. A találkozón korán vezetést szerzett a KHTK II., ezt követően azonban büntetőt hibáztak, míg a vendégek a 2. félidőben 11-esből egyenlíteni tudtak.

Az őszi idényzáró mindkét csapat számára komoly téttel bírt. A Kiskunfélegyházi HTK II. egy esetleges győzelemmel közelebb lopózhatott volna a Lajosmizséhez, míg a vendégek egy sikerrel leszakíthatták volna üldözőjüket és feljebb zárkózhattak volna az első helyezett Városföldre.

A mérkőzésen már a 6. percben előnybe került a KHTK II. Ekkor Tóth István talált a kapuba. (1-0)

Ezután több ziccer is adódott az együttesek előtt, a legnagyobb lehetőséget a félegyháziak puskázták el, amikor is Fricska Miklós büntetőt hibázott, így a szünetre megmaradt az egygólos különbség.

A 2. félidőben a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, az erőfeszítésüket végül siker koronázta. Egy kezezésből adódó büntetőt Versegi Dániel értékesített. (1-1)

A nyílttá váló mérkőzésen a félegyháziak kettős cserével frissítettek. A csereként beálló Terjék Ákos beívelései rendszerint veszélyt teremtettek, de a befejezésekbe hiba csúszott.

A lajosmizseiek ugyancsak közel álltak a gólszerzéshez, de ők sem tudták bevenni a hazai kaput, így maradt az 1-1-es döntetlen.

A Kiskunfélegyházi HTK II. az őszi szezont 23 ponttal a 3. helyen zárta.