Helyi hírek 2022. május 22. 15:45

Felvonultak a bajszosok

Képgaléria
Felvonultak a bajszosok
Vitéz Bajszosok címmel Jánváry Zoltán grafikusművész fotókiállításának megnyitójával kezdődött a XIII: Kunsági Bajuszfesztivál május 22-én, vasárnap délelőtt. Ennek helyszínéről, a Petőfi Sándor Emlékháztól indult a bajuszosok felvonulása a Langaléta Garabonciások vezetésével és a Padkaporos Táncegyüttes közreműködésével a városi sportcsarnokig. Itt Gulyás László, a Magyar Bajusz Társaság alapítója, fesztiválszervező köszöntötte a megjelenteket.

A nemzetközi bajuszmustrára 13 óráig lehetett nevezni. Idén négy kategóriában – bajusz szakállal, kifent bajusz, természetes és magyar bajusz, Kislegények bajusza – hirdették meg a versenyt. Különdíjat a legPetőfibb bajusz birtokosa és a bajuszfesztáv-bajnok vihet haza. Az esemény a Kunsági Bajuszkirály megválasztásával és a bajuszkirályi eskütétellel zárul.  

A vasárnap hátralévő programjai:

17.00 Bab Társulat: Jelenetek egy házasságból – óriásbábos, mindenkit megkacagtató előadás
Városi sportcsarnok parkoló – nagyszínpad

18.00 Félegyházi Táncszínház és a Padkaporos Táncegyüttes: A költő visszatér – részletek.
Tisztelgés Kiskunfélegyháza 200 éve született lánglelkű költője előtt.
Városi sportcsarnok parkoló – nagyszínpad

19.00 Padkaporos Táncegyüttes táncháza a Padkaporos Házban
Muzsikál a Por zenekar

21.00 TÓTH VERA élőzenei nagykoncert
Városi sportcsarnok parkoló – nagyszínpad

A Bajuszfesztivál egész napos programjai vasárnap:
Kackiás Vándorjátszótér, kézműves foglalkozás, gyermekbajusz-készítés, nevezés a kislegények bajuszversenyére, Bajkai István beretvál a Padkaporos sátorban, Egérparádé: apróléptű cirkuszi próbálkozások kicsiknek és nagyoknak

Kísérőprogramok a városi sportcsarnok parkolójában:
kézműves kirakodó vásár, bortér, vendéglátó egységek, vidámpark

                        
Fotó: Z. A. 
          

Kövessen minket a Facebookon is!