Program 2022. május 24. 10:00

Nyárköszöntő fúvószenekari koncert

Nyárköszöntő fúvószenekari koncert
Május 28-án, szombaton, 19 órától nyárköszöntő hangversenyt ad a Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar és a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar a Szent István Templomban.

Borítókép: archív – V. B. 

A hangversenyt Csányi József polgármester nyitja meg. Az ifjúsági fúvószenekar előadásában felcsendül Steven Reineke: Celebration Fanfare, Philip Sparke: Choral and variations és Jan van der Roost: Arsenal (Concert march) című műve. Karmester: Kis-Fekete Vilmos.

A koncert fúvószenekar, Tóth László vezényletével – többek között – Robert Sheldon: Visions of Flight, Gulyás László: Széki Muzsika, Goedicke: Concert Etude és Marcel Peeters: Les Misélrables (A nyomorultak) című darabjait adja elő, majd elhangzik néhány részlet a Super Mario játék és az Óz, a nagy varázsló mese dallamaiból is.

Az együttesek szeretettel hívnak és várnak mindenkit. A koncert ingyenes, de a közönség adományokkal támogathatja a fúvószenekari egyesületet. A befolyt összeg egy részét a Szent István Templomnak ajánlják fel.

G. E.
           

Kövessen minket a Facebookon is!