Helyi hírek 2022. május 27. 17:00

Nem ti kussoltok

Képgaléria
Nem ti kussoltok
Vörös István József Attila-díjas író, költő, műfordító, irodalomtörténész, esszéista, egyetemi docens Nem ti kussoltok című könyvének bemutatójára került sor május 26-án, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az író az eseményen ebből a verseskötetből, és egy még egy, ki nem adott kéziratból olvasott fel a hallgatóságnak.

A poéta írásaival párhuzamot von József Attila és Petőfi Sándor verseivel úgy, hogy megtartja az eredti művek dallamát és retorikáját. Ennek ékes példája, a József Attila Gyermekké tettél című versének átdolgozása, az Apás szülés, amiben István a saját gyermekének születési élményét írta le. De érdekes összecsengése van Petőfi Négyökrös szekér művének, a Nyitott tetejű limuzin verssel, aminek sorai egy lánybúcsún szórakozó társaság vidám utazását írja le.

Vörös István bemutatott kötete és több szerzeménye kikölcsönözhető a városi könyvtárban. 

V. B.
            
Fotó: Fantoly Márton 
               

Kövessen minket a Facebookon is!