Egészségügy 2022. május 31. 14:00

Elhunyt dr. Tóth Sándor nyugalmazott kórházigazgató

Elhunyt dr. Tóth Sándor nyugalmazott kórházigazgató
A hírt a kiskunfélegyházi városi kórház közölte lapunkkal.

Borítókép: archív – Fantoly Márton

Tóth Sándor 1939. július 17-én született Mezőgyánon. 11 éves korától anyai nagyszülei nevelték. Általános és középiskolai tanulmányait végig kitűnő eredménnyel végezte. 1958-ban felvételt nyer a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karára. Egyetemi tanulmányait „summa cum laude” eredménnyel zárta.

1964-1967. között a Békéscsabai Városi Kórház belgyógyászatán dolgozott segédorvosként. 1967-1974. között a SZAOTE I. sz. Belgyógyászati Klinikáján tanársegédként tevékenykedett. 1974-től 30 éven keresztül a Kiskunfélegyházi Városi Kórház Belgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa volt, ezen belül 1975-2002 között igazgató.

1986-ban példamutató módon, imponálóan rövid idő alatt kialakította a SZOTE Regionális Művese Központ segítségével a kétágyas műveserészleget. 2005. január 1-jétől 2011. május 31-éig a Kiskunfélegyházi Városi Kórház Krónikus belgyógyászati osztályának osztályvezető főorvosa volt.

Nyugdíjba vonulását követően 2012 – 2015 között az endokrinológiai szakrendelésen segített Félegyháza és vonzáskörzetének betegein. Több mint 20 tudományos közlemény és több mint 60 tudományos előadás kötődik nevéhez. Tagja volt a Magyar Belgyógyász Társaságnak, a Társadalomorvostani Társaságnak, a Kórházszövetségnek, a Szegedi Akadémiai Bizottság Hypertonia és Onkológiai Munkabizottságának. A SZAOTE I-es és II. Belgyógyászati Klinikáján vizsgabizottsági tag volt a VI. éves orvostanhallgatók belgyógyászati szigorlatán.

1984-ben Bács-Kiskun Megye Egészségügyéért Emlékérem, valamint a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Miniszter által adományozott „Kiváló Munkáért” elismerésben részesült. 1986-ban pedig az egészségügyi minisztertől kapott hasonló rangos elismerést.

1999-ben a SZAOTE Általános Orvostudományi Kar Tanácsa és az Egyetemi Tanács oktató, gyógyító, kutató munkája elismeréseképpen az „EGYETEM OKTATÓJA” címet adományozta részére.

Három fiúgyermek édesapja, öt unoka boldog nagypapája volt. Vadászszenvedélye élete végéig elkísérte.
                  

Kövessen minket a Facebookon is!