Sport 2022. július 4. 16:00

Extrém hőség és bokáig érő homok

Extrém hőség és bokáig érő homok
A IUSTITIA Sport és Kulturális Egyesület a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságával közösen szervezte meg az idei Futó-homok Félmaratont július 2-án, a bugaci homoktengerben. A verseny igazi embert próbáló futás, extrém körülmények között. Célja az egészséges életmód és a szabadidő hasznos eltöltésének népszerűsítése, valamint a futás örömeinek megismertetése korra és nemre való tekintet nélkül. Versenylehetőség az amatőr sportolók részére. Nem utolsó sorban pedig a Kiskunsági Nemzeti Park tevékenységének megismertetése.Az idén is volt homok, még több homok, rekkenő hőség, tikkadt szöcskenyájak és a végtelen puszta. Semmihez sem fogható érzés! Az extrém hőség és a bokáig érő homok ellenére is kiválóan teljesítettek a félegyháziak.Eredmények: Bense Marcell 15 km-en 1. hely, Bóna Tiborné 8,5 km-en 1. hely, Herédi-Szabó Péter 21 km-en 2. hely, Kurucz Zoltán 21 km-en 3. hely. László Zsolt is sikeresen teljesítette a 21 km-es távot.

Bense Marcell

Fotó: Tóth Attila
 
                     

Kövessen minket a Facebookon is!